V Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей та виклик часу».

 

З 18 по 24 вересня у Дніпрі на базі національного історичного музею ім.. Д.І. Яворницького проходив V Всеукраїнський музейний фестиваль «Музей та виклик часу».

У ньому взяли участь 57 музеїв та громадських організацій з 17 областей України. До Дніпра приїхало близько 140 музейників з усіх куточків України. Вони презентували 27 міні-виставок, 55 музейних видань та подали 36 заявок на промоушен.

В рамках фестивалю відбулися два круглі столи: «Музеї в Україні» та «Інноваційні динамічні технології в музеї». Пройшла лекція Viktoria Lowack «Позитивний імідж як запорука успіху музею». Музейники змогли побачити вечірню екскурсію “Володарі Степу: Половці” , відвідати Токівські водоспади та Нікопольський краєзнавчий музей. Участь у фестивалі такого рівня, це перш за все нагода познайомитись з сучасними методами роботи інших музеїв України та обмін досвідом.

DSC_0340

DSC_0344

Співробітники Покровського історичного музею приймали участь у фестивалі вдруге. Дебютував музей у 2005 році у І Всеукраїнському музейному фестивалі «Музей третього тисячоліття» у конкурсі на кращий музейний фільм. Тоді було вирішено, що музей може представити на конкурс документальний фільм «Миттєвості життя». Цей фільм був створений Донецькою обласною державною телекомпанією. Основа фільму – життя й діяльність Марка Микитовича Залізняка, фотоаматора нашого краю. За ентузіазм, за науковість викладених матеріалів співробітники отримали диплом лауреата музейного фестивалю «Музей третього тисячоліття» та диплом переможця конкурсу музейних фільмів.

IMG_2283

У рамках V Всеукраїнського фестивалю співробітниками Покровського історичного музею було вирішено продемонструвати сучасні методи  популяризації історичного надбання Покровського краю. 21 вересня було представлено в конкурсі промоушену  фотофестиваль “Залізняк-fest”, який проходив у м. Покровськ 1 червня 2018 року у громадському просторі «Залізняк». 23 вересня було підведено підсумки переможців за всіма номінаціями. Підсумки переможців у номінації «Промоушен»:

І місце — Національний музей медицини України.
ІІ місце — Міський історико-краєзнавчий музей Криворізької міської ради.
ІІІ місце — Рівненський Обласний Краєзнавчий Музей.
Дебют — Меморіальний музей тоталітарних режимів Територія Терору. м.Львов.
Заохочувальний приз:  Мелітопольський краєзнавчий музей, Херсонський обласний краєзнавчий музей  та   Покровський історичний музей.                                   Враховуючи, що призові I, II та III місця за національними та обласними музеями, вдячні журі за високу оцінку нашої роботи!!!

 

DSC_0201

Безперечно, це результат підтримки Покровської міської ради, Відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської ради та готовності музею вдосконалюватись, розвиватися і зберігати традиції! Дякуємо адміністрації і колективу Дніпропетровського музею за організацію фестивалю!

 

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s