Презентація проєкту “Музей, відкритий для кожного”

В березні 2021 року компанія “Метінвест” за підтримки громадської організації «Покровська платформа спільних дій» оголосила конкурс соціальних проектів  Моє місто. Всі активні мешканці отримали можливість реалізувати ідеї, які б  зробили життя в місті комфортніше. Проект «Музей, відкритий для кожного» став одним із 28 проектів-переможців даного конкурсу. Тож сьогодні, 5 листопада музейники представили результати даного проєкту.

Завдяки проєкту зроблена велика робота в напрямку пристосованості музею для проведення доступних екскурсій для людей із вадами зору та слуху. Часто такі люди частково «виключені» з культурного життя і, маючи час та бажання, не мають змоги відвідувати інституції культури (в нашому випадку – музеї). Також існує проблема, що мешканці, члени громади, просто не знають, як себе поводити в ситуації спілкування із людьми з інвалідністю, обираючи для себе найпростіший вихід із ситуації – «непомічання» та байдужість. Тож підготовлена освітня частина – відео та друковані тематичні матеріали.

Створені також езпечні умови перебування людей із порушенням зору в залі «Археологія» (укріплені експозиційні конструкції, скло на вітринах замінено на оргскло. Це необхідно було зробити через нечіткість координації рухів людини, яка має порушення зору та погано орієнтується в незнайомому просторі; створені «імітації» експонатів задля глибшого розуміння тексту екскурсії. Адже загальновідомим є факт, що  у сліпих людей брак зору компенсують інші органи чуття, тож замість візуальної інформації ми запропонуємо тактильні сигнали для глибшого ознайомлення із історією краю під час екскурсії.

Тож, спільними зусиллями – бізнесу, громадського сектору і влади – ми крокуємо до спільної мети – «Музей, комфортний та відкритий для кожного»!

Возможно, это изображение (1 человек, стоит и в помещении)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s