
3-го лютого в Покровському історичному музеї в урочистій обстановці було презентовано 5-й випуск історико-краєзнавчого альманаху «Покровський літописець», виданий з нагоди 30-річчя заснування Покровського міського краєзнавчого товариства «Оберіг» НСКУ. Нагадаємо, починаючи з 2013 року члени краєзнавчого товариства підготували та видали 4 альманахи, кожний з яких мав певну тематику. 5-е видання присвячене видатним особистостям нашого краю: героям війни, праці, науковцям, лікарям, журналістам, педагогам тощо. Протягом 2021 року 15 авторів наполегливо працювали над публікаціями, які увійшли до альманаху. Видано альманах було за фінансової підтримки Покровської міської ради та сприяння відділу культури, туризму та ОКС.


На заході були присутні автори публікацій, які під час презентації розповіли про героїв своїх публікацій. Олена Олехнович, начальник відділу культури, туризму та ОКС, під час виступу наголосила на важливості діяльності краєзнавців та їх вкладу в дослідження історії рідного краю. А місцева поетеса, членкиня творчого об’єднання «Суцвіття», Любов Чорна подарувала всім причетним до видання альманаху авторського вірша:
Мій любий край і рідне моє місто,
Де влітку квіт трояндів у красі.
Де сонечко грайливо й бадьористо,
Нектар збирає з квітів по росі.
Де дівчинка застигла із шоломом
В вбранні із бронзи дивиться в віки.
І бій той зник давно за видноколом,
У вічності бійці вже сплять роки.
У нашім місті «Щедрик» ще творився
І ластівка з’явилась навесні.
Й золотоверхий храм тут відродився,
І фестивалі радують в красі.
Скільки досліджень, праць, матеріалів
І експонатів винайшли знавці!
Скільки досягнень, звітів, фестивалів
Тепер у книгах донесли співці.
Ось і сьогодні альманах родився,
щоби все місто і весь люд гордився.
По завершенню заходу відбулося важлива подія – підписання Угоди про асоціацію та співробітництво між Покровським міськрайонним краєзнавчим товариством «Оберіг» НСКУ та Громадською організацією «Наукове історико-краєзнавче об’єднання «Спадщина» з метою подальшого об’єднання зусиль краєзнавців для дослідження історії, культури та географії регіону. Содіваємося це стане гарним початком нової справи.

Всі бажаючі можуть ознайомитися з виданням в Покровському історичному музеї або Центральній бібліотеці імені Шевченко.