Про нас

Звертаємо Вашу увагу, що згідно із Указом Президента України №64/2022 Про введення воєнного стану в Україні, Указом Президента України №133/2022 від 14.03.2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», Постановою КМУ «Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій» від 30.10.2013р. №841, Постановою КМУ «Про затвердження Положення про Державний реєстр національного культурного надбання» від 12.08.1992р. №466, ЗУ «Про музей та музейну справу» від 29.06.1995р. №249 (із змінами), Музей зачинений для відвідувачів. Отримати інформацію, яка Вас цікавить, Ви можете, зв’язавшись з нами за допомогою вказаної нижче електронної пошти.

Неофіційний сайт

Комунальний заклад «Покровський історичний музей» – візитна картка міста, в якому зберігаються не тільки унікальні речі, але й  історична спадщина нашого краю. Музей розташовано в приміщенні за адресою: Донецька обл. м.Покровськ, вул. Європейська (Горького), 22.

https://pokrovskmuseum.wordpress.com/

Комунальний заклад «Покровський історичний музей» було створено у 1967 році  як народний історико – краєзнавчий музей. Відкриття його відбулося 21 червня 1967 року і знаходився він у одному з старовинних будинків міста – будинку власника Гродівського рудника Казарінова (вул. Свердлова, 136).

krasarmeysk_praporІніціаторами створення стали краєзнавці-ентузіасти Коробко Тихон Володимирович, Надєєв Ілля Омелянович, Латинін Іван Гаврилович, Галіна Лідія Борисівна та інші. Вони ж були й першими екскурсоводами.  Створені музейні експозиції висвітлювали події революції 1905 року, громадянської та Другої світової війни.

У 1971 році музей отримав статус державного і став відділом Донецького обласного краєзнавчого музею.

У 1982 році музей розташувався у новому приміщенні за адресою: вул. Горького, 22 (зараз вул. Європейська) і займає площу 392м².

Наказом Донецького обласного краєзнавчого музею №46 від 11.07.1990  «Про змінення структури Костянтинівського та Красноармійського відділів» краєзнавчий музей перейменовано у  Красноармійський історичний музей.

З 1992 року відділ  відокремився і було створено  самостійний Красноармійський історичний музей. Це відбулося згідно рішення  виконкому обласної Ради народних депутатів №8 від 22.01.1992  та згідно  наказу обласного Управління культури №10 від 04.05.1992  «Про створення самостійних державних музеїв».

З  16.12 2009 року  КЗ  «Красноармійський історичний музей» –  юридична особа.

Рішенням Красноармійської міської ради №5/45-15 від  10.12.2010  Красноармійський історичний музей  перейменовано  в Комунальний заклад «Красноармійський історичний музей», А в 2016 році КЗ «Покровський історичний музей».

Основними напрямами музейної діяльності є культурно-освітня, науково-дослідна діяльність, комплектування музейних зібрань, експозиційна, фондова, видавнича, пам’яткоохоронна   робота.

Основними функціями  музею є вивчення, збереження та використання пам’яток природи, історії, матеріальної та духовної культури; залучення громадян до надбання національної та світової історико-культурної спадщини; формування історичного мислення, патріотичного, морального, естетичного виховання молоді; пропаганда знань історичного та сучасного розвитку рідного краю.

У фондових зібраннях Покровського історичного музею зберігається більше 14 тис. експонатів, переважна більшість з яких має історичну та краєзнавчу цінність.

Музей складається з 5 експозиційних залів (історія міста та району з давніх часів до 60-х рр.. 20ст.) та виставкового залу.

В залі «Археологія» представлені посуд, знаряддя праці, прикраси та амулети, ритуальні предмети та кам’яні статуї, зброя, починаючи з давніх часів до середини 17 століття.

pokrovk_6_147697324648В залі «Заселення краю та етнографія» представлені зразки національного українського вбрання, рушників, предметів побуту, посуду, знаряддя праці, документи, що відображають життя на селі кінця 19 століття – 30-рі рр..20ст.

В залі «Виникнення міста» представлені документи, фотографії, посуд, невелика колекція самоварів, меблі, які розповідають про причини та умови виникнення міста та його розвитку, починаючи 70-х років 19 століття до 30-х рр.. 20ст. Також відображається період колективізації, розкуркулення та репресій в Красноармійському районі в 30-ті рр.. 20ст..

В залі «Події Другої Світової війни в Красноармійську та Красноармійському районі» представлені документи, фотографії, військова форма, зброя, які розповідають про період життя міста та району з кінця 30-х рр.. 20 ст. по 1945р., більшість експонатів висвітлюють період окупації та визволення міста.

В залі «Розвиток міста та району 1943р. – 60-ті рр. 20ст.» представлені фотографії, документи, предмети побуту, продукція заводів та фабрик, які відображають відновлення та розвиток міста в повоєнні роки.

В 2017 році в музеї було відкрито дві нові експозиційні зали, які відображають події в країні та місті з 1991 року.

У виставковій залі постійно експонуються виставки декоративно-прикладного мистецтва, художні виставки, у тому числі, і персональні, а також тематичні  з фондів музею та музейних колекцій (листівки, сірникові етикетки, рушники, грошові знаки та інше).

Кожна з виставок має свою тематику і спрямованість, присвячена ювілейним датам, святам.

При музеї працює клуб краєзнавців «Оберіг» під керівництвом Гайворонського Петра Євгеновича.

Неодноразово Покровський історичний музей був переможцем обласного конкуру на кращу музейну виставку. В 2005 році музей став лауреатом та переможцем  Першого Всеукраїнського фестивалю «Музей третього тисячоліття» в номінації «Музейний фільм» за фільм «Миті життя минулого» (про фотографа-аматора Марка Микитовича Желєзняка). В 2007 році став переможцем  обласного конкурсу «Малодосліджені сторінки історії краю: історія Православної Церкви» в номінації науково-просвітницька та виставкова діяльність.

Щорічно музей відвідує від 7 до 15 тис. відвідувачів.

Звертаємо Вашу увагу, що насьогодні, згідно із Указом Президента України №64/2022 Про введення воєнного стану в Україні, Указом Президента України №133/2022 від 14.03.2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», Постановою КМУ «Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій» від 30.10.2013р. №841, Постановою КМУ «Про затвердження Положення про Державний реєстр національного культурного надбання» від 12.08.1992р. №466, ЗУ «Про музей та музейну справу» від 29.06.1995р. №249 (із змінами), Музей зачинений для відвідувачів. Отримати інформацію, яка Вас цікавить, Ви можете, зв’язавшись з нами за допомогою вказаної нижче електронної пошти.

Сайт створено командою журналу “Музеї України” за підтримки Міського Голови Покровська Р.Требушкіна і сприяння Управління культури і туризму Донецької ОДА.

Ініціативна група:

шеф-редактор журналу Наталка Іванченко, головний редактор Віктор Тригуб